Stadion miejski z halą sportową

W tym roku zakończymy pierwszy etap inwestycji obejmujący budowę stadionu, ale i hali sportowej, dwóch boisk treningowych, miejsc parkingowych oraz niezbędnej infrastruktury drogowej. Będzie to kompleks funkcjonalny, skrojony na miarę potrzeb mieszkańców. Z obiektów będą mogły korzystać Mistrzynie Polski w piłce nożnej, a także piłkarze reprezentujący miasto w Fortuna 1 Liga oraz siatkarze grający w Plus Lidze. Co równie istotne ta nowoczesna infrastruktura pozwoli nam kształtować przyszłe talenty, bo będą z niej korzystać dzieci i młodzież w trakcie szkolenia.

Koszt pierwszego etapu prac to 268 mln zł. W ramach drugiego etapu budowy kompleksu, do istniejących już wtedy obiektów, dołączą 4 dodatkowe boiska treningowe, pole do praktyki bramkarskiej, dodatkowe drogi i miejsca parkingowe. Finansowanie budowy kompleksu sportowego będzie pochodziło z budżetu miasta oraz obligacji.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie około 250 miejsc postojowych dla samochodów osobowych (w tym 13 miejsc postojowych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością) oraz 11 miejsc postojowych dla autokarów. Wybudowana zostanie również część układu komunikacyjnego w sąsiedztwie stadionu, wraz z chodnikami. Nasadzone zostaną też drzewa i krzewy oraz pojawi się mała architektura.