Rozbudowa zasobu KTBS

Katowicki TBS posiada w swoich zasobach niemal 2,5 tys. mieszkań, a udostępniane lokale wykończone są w standardzie „pod klucz”. Ponadto cały czas budowane są nowe obiekty. Trwają już prace m.in. w ramach inwestycji przy ul. Kossutha 7, gdzie powstanie ponad 70 mieszkań 3, 4 i 5-pokojowych oraz przy rewitalizacji trzech kamienic przy ul. Mariackiej.

W październiku 2023 r. wmurowany został kamień węgielny pod 6 nowych budynków przy al. Korfantego 179a., w których będzie się znajdować ponad 200 mieszkań. Osiedle powstanie w miejscu dawnej, nieużytkowanej bazy KZGM.

Nowa inwestycja katowickiego TBS zakłada powstanie osiedla złożonego z 6 budynków na działce o powierzchni niecałych 2 ha. Bloki będą miały od 6 do 8 kondygnacji i znajdzie się w nich łącznie 208 mieszkań posiadających od 1 do 5 pokoi, przy czym najwięcej będzie tych dwupokojowych – 91 i trzypokojowych – 84. Na terenie osiedla zostanie wybudowany także plac zabaw, parking i strefa, w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas na powietrzu.

Jest to pierwsza inwestycja KTBS realizowana metodą prefabrykacji. Co ważne, prefabrykowane elementy budynków są wytwarzane przy użyciu niskoemisyjnego cementu, dzięki czemu ślad węglowy realizacji będzie o 20% niższy w porównaniu z tradycyjną metodą produkcji betonowych modułów.