Nowy MDK na Witosa

Bryła budynku MDK Witosa, przy którym prace budowlane mają zostać ukończone w czerwcu tego roku, została już zamknięta w zakresie konstrukcji. Obecnie wykonawca wykonuje prace związane z montażem drzwi i okien zewnętrznych, układaniem izolacji i pokrycia dachowego, które będzie szczelną bazą pod ułożenie warstw dachowych pokrytych później zielenią, murowaniem ścian działowych, izolowaniem podłogi na gruncie. Trwają prace instalacyjne związane z wentylacją, instalacjami elektrycznymi, kanalizacyjnymi.

Będzie tu między innymi wielofunkcyjna sala na 200 miejsc siedzących, ze sceną z pianinem, zapleczem technicznym i reżyserką. W pozostałych pomieszczeniach będą mogły się odbywać zajęcia taneczno-ruchowe, zajęcia plastyczne, lekcje gry na instrumentach czy warsztaty. W budynku znajdzie się także sala spotkań dla klubu seniora. Nawet hol ma pełnić specjalną funkcję. Dzięki systemowi podświetlenia i podwieszania będzie możliwe organizowanie w nim wystaw.

MDK Witosa to nie tylko budynek, który ma zostać odebrany do końca września tego roku. Jeszcze w pierwszym kwartale ogłoszony zostanie przetarg dotyczący wykonawcy II etapu projektu. W ramach tych prac powstanie atrakcyjna przestrzeń wokół obiektu.