Inkubator Przedsiębiorczości

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink to nowoczesna, coworkingowa przestrzeń umożliwiająca rozwój mieszkańcom Katowic w obszarach przedsiębiorczości
i innowacyjności. Można tu wynająć osobne biuro, pojedyncze biurko lub po prostu usiąść i popracować. Dodatkowo jest możliwość tworzenia i rozwijania pomysłów w strefie fab-lab, która składa się z pracowni: projektowej, design oraz krawieckiej.

Rawa.Ink powstała z myślą o start-up’ach oraz firmach sektora MMŚP. W grudniu 2019 r. otwarcie inkubatora przy ul. Teatralnej 17a. Nazwa Rawa.Ink wybrana w konkursie.

Rawa.Ink jest również częścią projektu Międzynarodowej Fabryki Zrównoważonych Praktyk Przedsiębiorczych –  sieci inkubatorów działających w ramach Międzynarodowego Inkubatora Przedsiębiorczości wspólnie z Saint-Etienne (Francja), Monastyrem (Tunezja), Tamatave (Madagaskar) oraz Sierre (Szwajcaria). Projekt ma na celu internacjonalizację lokalnych przedsiębiorstw oraz wymianę wiedzy w ramach działania szkół zawodowych i technicznych.

Katowizje – to projekt wyłaniający liderów CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) wśród lokalnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nagradzane są firmy inwestujące, kreujące i wdrażające narzędzia oraz rozwiązania, służące lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu. Do tej pory odbyły się 4 edycje, w 2023 r. I miejsce otrzymała firma Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG za projekt „Nowoczesne i przyjazne technologie wspierające osoby z niepełnosprawnościami w funkcjonowaniu w społeczeństwie”.

Kopalnia Start-upów – III edycje konkursu, pula nagród 330 tys. zł.