Siatkówka

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 

  1. edycja międzynarodowego turnieju o tytuł mistrza świata siatkarzy, zorganizowana
    w dniach 30 sierpnia 2014 – 21 września 2014 r. w Polsce przez Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) i telewizję Polsat, pod patronatem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) . Były to pierwsze siatkarskie mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce.

Tytuł mistrzowski po raz drugi w historii zdobyła reprezentacja Polski, która w meczu finałowym pokonała Brazylię 3:1. Zwycięzcy uzyskali awans do Pucharu Świata 2015, stanowiącego pierwszą z kwalifikacji olimpijskich.

Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn –  CEV EuroVolley Men 2017

Katowice, Gdańsk, Szczecin, Kraków – to polskie miasta, które gościły rozgrywki mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w 2017 roku. Na przełomie sierpnia i września 2017 r.
w Spodku odbyły się mecze fazy grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – zagrały ze sobą reprezentacje: Francji, Belgii, Holandii i Turcji. Mistrzostwa Europy odbyły się w dniach 25 sierpnia – 3 września 2017 r.

Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn –  CEV EuroVolley Men 2021

Rok 2021 – we wrześniu Spodek gościł najlepsze drużyny Starego Kontynentu walczące o medalowe pozycje CEV Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn 2021. To czwarty już wielki finał kolejnego wielkiego międzynarodowego wydarzenia siatkarskiego i kolejny dowód na to, że Katowice siatkówką stoją.

FIVB Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022

Rok 2022 – 20. edycja międzynarodowego turnieju siatkarskiego, mającego na celu wyłonienie najlepszej reprezentacji narodowej na świecie, zorganizowana pod egidą FIVB od 26 sierpnia 2022 do 11 września 2022 przez Polskę i Słowenię. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała o odebraniu Rosji prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju. Decyzją Federacji gospodarzami Mistrzostw Świata zostały Polska i Słowenia.

Aleja Gwiazd Siatkówki

Aleja Gwiazd Siatkówki w Katowicach przy Al. Korfantego została uroczyście otwarta w maju 2017 r. i upamiętnia wybitne postaci siatkarskiego świata. Wyróżnia ją unikalna, pamiątkowa ławeczka na której znajduje się replika Pucharu Mistrzostw Świata z 2014 r., zdobytego
w katowickim Spodku przez reprezentację Polski. Katowice nazywane są „Świątynią Polskiej Siatkówki”. Nie było więc lepszej lokalizacji dla Alei Gwiazd, która jest dla kibiców tej dyscypliny obowiązkowym punktem na turystycznej mapie naszego Miasta i wyjątkowym miejscem, przyciągającym licznych spacerowiczów. ​